TBR Short Rally | VAS | Eerste info
Hertekende TBR Short Rally rekent in jubileumeditie op een honderdtal wagens
In Beitem werd vrijdagavond de 50ste editie van de TBR Short Rally officieel voorgesteld. Tijdens een gezellige bijeenkomst met voormalige bestuursleden en ex-winnaars werden tal van herinneringen en anekdotes opgehaald over de wedstrijd, die ooit het levenslicht zag onder de vleugels van serviceteam Autoclub Team Bassin Roeselare.
De TBR groeide door de jaren heen uit tot een vaste waarde op de regionale VAS-kalender en kende verschillende wedstrijdformules. Zo werd de wedstrijd in het verleden georganiseerd als sprint, rally, tweedaagse rally, ééndagsrally, rallysprint en de voorbije jaren als Short Rally. Daarbij werd het parcours van de Rallysprint opgesplitst en aangevuld met een lokale lus.
Voor de jubileumeditie wilde Team Bassin Roeselare iets extra’s doen. Dankzij de medewerking van de Koninklijke Automobielclub Midden-Vlaanderen kon de organisatie de klassementsproef Rumbeke opnemen in het programma. Die proef, bekend uit de Omloop van Vlaanderen, werd licht hertekend en verlengd met een gedeelte van de vroegere TBR Rally-proef in Rumbeke. Met een lengte van net geen 10 kilometer vormt ze meteen ook de openingsproef van de wedstrijd.
Daarna trekt het deelnemersveld naar Oekene, waar wordt teruggegrepen naar het parcours van de allereerste TBR Rallysprint. Het vroegere showtoertje verdwijnt, net als de beruchte passage langs de haag die vorig jaar verschillende teams in de problemen bracht. De gekende spektakelzones blijven wel behouden en ook het servicepark blijft op dezelfde locatie gevestigd.

Hoewel de inschrijvingen pas zondag worden afgesloten, verwacht de organisatie een deelnemersveld van om en bij de honderd wagens. Uiteraard mag ‘Mister TBR’ Paul Lietaer niet ontbreken. Of hij met zijn Subaru Impreza WRC aan de start verschijnt, is nog onzeker, aangezien de versnellingsbak na de opgave in Ieper tijdig hersteld moet raken. Indien dat niet lukt, kan Lietaer nog altijd uitwijken naar zijn vertrouwde Ford Escort Mk2.
Aan concurrentie geen gebrek. Patrick Snijers en Kurt Boone verschijnen met hun Porsche aan de start, terwijl ook Andy Lefevere, Kurt Braeckevelt en Kjell Vandenberghe met hun BMW’s tot de snelle mannen worden gerekend. Simon Decru wil met zijn Renault Clio Rally3 een gooi doen naar een topklassering. Verder behoren ook Thierry Dekoninck (Mitsubishi), Bert Cornelis (Opel Monza) en Chris Vandamme (Alpine A110) tot de kanshebbers op een ereplaats. Winnaar van de editie 2025, Steve Bécaert, staat voorlopig nog niet op de deelnemerslijst, maar de transportondernemer uit Poperinge onderzoekt nog of hij zich kan vrijmaken.

De voorlopige deelnemerslijst
Wie de jubileumeditie wil bijwonen, kan nu al tickets in voorverkoop aanschaffen bij Café In Den Bassin in Roeselare en Café De Platte Tube in Oekene. Een ticket kost er 15 euro. Op de wedstrijddag bedraagt de toegangsprijs 20 euro.Deze versie leest nog vlotter en heeft een professionelere, journalistieke opbouw, zonder de typische AI-formuleringen. Ze sluit aan bij de schrijfstijl die je doorgaans ziet op Belgische rallywebsites.
